قالب پرشین بلاگ


انسان زیبا
موفقیت
 

با تکنولوژی فکر به هر چه میخواهید برسید !!!

با سپاس از خدایی که اراده خود را به اراده انسان پیوند زد تا انسان هم بتواند بیاندیشد و خلق کند

همونطور که در مطلب قبلی گفتم موضوع اصلی این وبلاگ درباره موفقیت و زیبا زیستنه..از اونجایی که یکی از عوامل مهم در موفقیت هر انسانی داشتن اطلاعات کافی راجع به تکنولوژی فکر و به کار بستن اون در زندگیه ، لازم دونستم اطلاعاتی رو در این مورد در اختیارتون بذارم.

حتما طی چند سال اخیر درباره ی تکنولوژی فکر..ضمیر ناخودآگاه...انرژی مثبت و ....چیزهای زیادی شنیدین و ممکنه از خودتون پرسیده باشین این تکنولوژی فکر که میگن چی هست؟ چه به درد میخوره؟ اصلا گیریم راست باشه. چطور میشه ازش استفاده کرد؟ ضمیر ناخودآگاه دیگه چیه؟ و خیلی سوالات دیگه که امروز میخوام به زبون ساده و کلی واسه اونایی که اطلاعات کمتری دارن توضیح بدم . اگر کسی از دوستان اطلاعات کامل تری داشت تو قسمت نظرات بذاره تا به اسم خودتون تو وبلاگ بذارم .

و حالا اصل مطلب :

تکنولوژی فکر به گفته دانشمندان یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر در قرن 21 هست که جواب خیلی از سوالات رو داده و زندگی انسانهای بیشماری رو دگرگون کرده.به زبون ساده حرف تکنولوژی فکر اینه که انسان به هر چیز که بخواد میتونه برسه. فقط کافیه یه مدت روی اون تمرکز کنه. حالا میخواد طرف پولدار باشه یا بی پول. با سواد باشه یا بی سواد. رسیدن به خواسته ها به هیچ وجه به این که چقدر دارا یا ندار باشی ربط نداره. فقط به این بستگی داره که چقدر اطمینان داشته باشی که به اون خواسته میرسی . فرض کنید که دوست دارین یه پیانو بخرین . اولین چیزی که احتمالا به ذهنتون میرسه اینه که : " ای بابا .. ما رو چه به پیانو...پیانو مال بچه پولداراست..من که بابام به زور ماهی سیصد تومن حقوق میگیره چطور پیانو بخرم؟؟؟ " این جمله ناشی از اطلاعات کم ما در مورد قدرت تکنولوژی فکر و ضمیر ناخودآگاه هست که خداوند در وجود ما گذاشته.

تکنولوژی فکر میگه اگه میخوای صاحب پیانو بشی نیاز نیست حتما پولدار باشی . فقط کافیه مطمئن باشی که میخری. اونقدر مطمئن باشی که حتی فکر کنی وقتی اونو خریدی کجای خونه بذاری . اینجاست که تکنولوژی فکر شروع به عمل میکنه و یه جوری از یه جایی صاحب پیانو میشی که باورت نمیشه. حتما با خودتون میگین چی میگه این یارو...دلش خوشه....مگه میشه وقتی یه قرون پول نداری....آخه از کجا؟...چه جوری؟ میگم براتون . ادامه این متن رو خوب بخونین.....

دانشمندان کشف کردن که توی مغز انسان یه قسمتی هست به اسم " ضمیر ناخودآگاه " . تمام اتفاقات و حوادثی که در دنیای بیرون از بدن انسان رخ میده رو ضمیر ناخودآگاه کنترل میکنه.هر چیزی که به دست آوردین یا از دست دادین رو اون باعث شده.حالا چه جوری این ضمیر ناخودآگاه این کارا رو میکنه؟..ضمیر ناخودآگاه مثل یه کامپیوتر عمل میکنه . به این صورت که هر چی که به عنوان ورودی بهش بدی اون به همون شکل بهت خروجی میده . چند تا مثال میزنم که قضیه روشن بشه. حتما شما هم زیاد شنیدین که میگن فلانی اونقدر به بیماری فکر کرد که آخرش مریض شد.یا مثلا کسی بوده که از سنگ کلیه خیلی میترسیده و دقیقا سنگ کلیه گرفته. البته عکسش هم هست . کسایی بودن که از بچگی عاشق سفر به اروپا بودن و همش میگفتن من آخرش به اروپا سفر میکنم در حالی که از یه خانواده کم درآمد هم بوده و چه بسا دوستانش بهش میخندیدن اما همون آدم به جایی رسید که خودش میگفت و دوستاش انگشت به دهن موندن.اینها همه به خاطر اثرات ضمیر ناخودآگاه هست.

گفتیم که این ضمیر یه کامپیوتر بزرگه و هر ورودی که بدی بهت خروجی میده. اگه ورودی های خوب بهش بدی اونم بهت خروجی خوب میده.

ورودی چیه؟....ورودی این کامپیوتر حواس پنج گانه ما (بینایی..شنوایی..بویایی..چشایی..لامسه) به اضافه افکار ماست. یه مثال از حس بینایی:

وقتی که به یه گل نگاه میکنین به طور ناخوداگاه حس خوبی دارین و بدون اینکه دست شما باشه میگین : " زندگی چقدر زیباست ! ". بر عکس وقتی از تلویزیون صحنه کشته شدن یه فلسطینی رو میبینین میگین : " چقدر زمونه بی وفاست ". میدونین دلیلش چیه؟ وقتی به گل نگاه میکنین یه کپی از این تصویر به ضمیر ناخوداگاه شما ارسال میشه. ضمیر ناخوداگاه این تصویر رو پردازش میکنه و چون ورودی زیبایی دریافت کرده یه خروجی زیبا هم میده و خود به خود احساس شادابی به انسان دست میده.این احساس خوب که تا حالا انسان نمیدونست از کجاست از ضمیر نا خوداگاه انسانه.

اما مهمترین ورودی ضمیر ناخوداگاه " فکر" ماست.به این صورت که به هرچیز که فکر کنیم ضمیر ناخوداگاه اونو پردازش میکنه و در دنیای بیرون عملی میکنه.اگه به چیزای خوب فکر کنیم اتفاقای خوب تو زندگی مون میافته و برعکس.نکته بسیار جالب و سازنده راجع به ضمیر ناخوداگاه

اینجاست که فرق واقعیت و تخیل رو نمیفهمه و مثل یک کودک ساده لوح میمونه. یعنی نمیتونه بفهمه این چیزی که شما دارین بهش فکر میکنین واقعیت داره یا نه.واضح نبود؟ مثال میزنم : فرض کنید شما کاملا سالم هستید اما هر کس که حالتون رو میپرسه بی دلیل میگید : " داغونم بابا ، حال ندارم " . ضمیر ناخوداگاه نمیتونه تشخیص بده که شما سالم هستید یا مریض. فورا این جمله ای که گفتین رو پردازش میکنه و شما رو به آدمی کسل تبدیل میکنه. و برعکس.فرض کنید شخصی کم درآمد است اما همه جا طوری نشون میده که انگار پولداره و هیچ وقت از بی پولی و گرونی ناله نمیکنه. ضمیر ناخوداگاه که نمیفهمه این شخص پولدار هست یا نه اما جملات و رفتار این فرد رو پردازش میکنه و دستوری صادر میکنه که این فرد پولدار بشه.حتما از قدیمی ها شنیدین که میگفتن " بخند تا دنیا بهت بخنده " ، یا میگفتن " ازهر چی بدت بیاد سرت میاد " و خیلی جملات شیرینی که قدیمی ها به زبون ساده میگفتن اما یه راز بزرگ علمی پشت اون نهفته بود. حالا دیگه انسان فهمیده که چرا میگن اگه بخندی دنیا بهت میخنده.

واسه همینه که پولدارها پولدارتر میشن و فقیرها فقیرتر، نکته اینجاست که آدم پولدار چون به پولدار بودن ایمان داره ضمیر ناخوداگاهش هم اونو همیشه به سمت پول میبره. اما آدم فقیر همیشه به بی پولی فکر میکنه به همین خاطر ضمیرش هیچ تغییری در وضعش نمیده. دلیل اینکه یه آدم فقیر هیچ وقت صاحب یه ویلا نمیشه اینه که هیچ وقت به اینکه یه ویلا داشته باشه فکر نمیکنه و اگه ازش بپرسی میگه : " ای بابا من تو خرج خودم موندم ". واسه همین ضمیر ناخوداگاهش زندگی اونو در حد بخور نمیر نگه میداره.

اگه از یه دانشجو مثل من بپرسن برنامه آینده زندگیت چیه با نا امیدی میگم : " چه میدونم ،لیسانس میگیرم،اگه شانس بیارم کار پیدا کنم یه خونه اجاره میکنم یه لقمه نون با زن و بچه ام بخوریم"...خوب همین جملات من رو ضمیر ناخوداگاه پردازش میکنه و دقیقا همین زندگی که گفتم رو میسازه. اما تکنولوژی فکر میگه اشتباه نکنین. خدای درون خودتون رو دست کم نگیرید.در جواب این که برنامه آیندت چیه با قدرت بگین : " لیسانس که گرفتم تو یه شرکت بزرگ مشغول به کار میشم با حقوق عالی...و یه خونه شیک واسه خودم میخرم و.....ضمیر ناخوداگاه بیچاره که نمیدونه کار تو کشور ما کمه یا زیاد یا خرید خونه سخته یا آسون. اون فقط وظیفه داره افکار شما رو به واقعیت تبدیل کنه.چطوری و از کجا رو خودش میدونه و خدایی که اون رو در بدن ما قرار داد ( و سخرنا لکم ما فی السموات و الارض ..و ما آسمانها و زمین را به تسخیر تو در آوردیم)

.ضمیر هر آدمی با ضمیرهای انسان های دیگه و سراسر کائنات در ارتباطه و از همه اونها کمک میگیره تا شخص رو به اون چیزی که فکر میکنه برسونه.حالا میخواد خرید پیانو باشه یا قبولی در کنکور یا برنده شدن در یک مسابقه یا دیدن یه دوست و ....فقط کافیه به جای فکر کردن به چیزایی که دوست ندارین و نارحتتون میکنه به چیزایی که دوست دارین فکر کنین.حتی اگه کم درامدین فکر کنین پولدارین و مثل پولدارا رفتار کنین اگه مریضین به همه بگین من مشکلی ندارم و ضمیر ناخوداگاه رو گول بزنین. هیچ محدودیتی قائل نشین. اون چیز هر چقدر بزرگ باشه قدرت ضمیر ناخوداگاه شما خیلی بیشتره. میگن اولین کسی که پا روی کره ماه گذاشت میگفت وقتی بچه بودم به ماه نگاه کردم و گفتم بالاخره یه روز میام پیشت و همه دوستام خندیدن. فکر میکنین آرزوهای شما از سفر به ماه هم دست نیافتنی تره.....؟؟

واسه امروز بسه....خسته شدین. از این به بعد مطالب بیشتر با جزئیات بیشتری میذارم.اگه سوالی داشتین یا پیشنهاد یا انتقادی در قسمت نظرات بذارین

[ سه شنبه ۲۴ آذر۱۳۸۸ ] [ 15:16 ] [ مهدی جوینی ]
درباره وبلاگ

درود بر همه میهمانان عزیز به کلبه مجازی من خوش اومدید مهدی جوینی هستم متولد 1364لیسانس ریاضی اهل ساری این وبلاگ رو به همه انسانهایی که میخوان زیبا زندگی کنن تقدیم میکنم